Primalex, barvy Dulux a další potřeby pro řemeslníky

Primalex, barvy Dulux a další potřeby pro malíře Připravili jsme pro vaše pohodlí seznam, postup, co všechno by se vám při malířských a natěračských pracích mohlo hodit. Víme moc dobře, jak je nepříjemné, když je nutné práci přerušovat z důvodů, že něco chybí. Pokud si tento seznam a postup prohlédnete, měly byste se podobným nepříjemnostem vyhnout a být schopni si jednoduše připravit seznam vlastní. Před malováním totiž nejsou nutné koupit pouze barvy jako Primalex nebo barvy Dulux, ale i další prostředky a přípravy.

Přípravné práce jsou např.:

- zakrytí sestěhovaného nábytku a zařízení. Bude většinou postačovat tenká zakrývací plachta, fólie tloušťky 7 – 30 mikronů. Pokud máte obavy, že tenká fólie dostačující nebude, můžete použít zakrývací rouno (je to v podstatě plsť o tloušťce cca 3mm nalepená na fólii) Dále budete potřebovat nůžky nebo sádrokartonářský nůž.
- pro zakrytí podlah, apod. můžete použít zakrývací plachtu, fólii tloušťky 30 – 200 mikronů, případně zakrývací karton v roli o různé tloušťce, nebo zakrývací rouno. Dále budete potřebovat nůžky, nebo sádrokartonářský nůž.
- k zakrytí oken můžete použít buďto klasickou zakrývací fólií o různé tloušťce a papírovou pásku, lepenku.
- k olepení zásuvek, zárubní, potrubí od radiátoru, ke spojení více zakrývacího materiálu dohromady apod., budete potřebovat malířskou pásku papírovou.

Malby a nátěry:
- k samotnému malování zdí, budete potřebovat dostatečné množství vhodné barvy, např. Primalex nebo barvy Dulux. Dále kbelík, malířské štafle, štětec plochý nejlépe menší a větší, delší zárohový štětec malířskou štětku, malířský válec menší, větší včetně držáků a jednoho delšího držáku, stírací mřížku. Dále se Vám může hodit rohový válec, malířské teleskopická tyč, k označení přechodu mezi dvěma odstíny brnkačku plus práškovou barvu a papírovou lepenku.

Úklid
- k úklidovým pracím můžete potřebovat: Kbelík, pytle na odpad, škrabku na sklo, koště, smetáček, mop, hadr, čisticí a impregnační prostředky, gumové nebo chirurgické rukavice.

Více informací naleznete u našich otázek i odpovědí.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.