Správný kancelářský nábytek Praha a kancelářské židle

Mnoho času v kanceláři s počítačem tráví zaměstnanci v sedě, takřka celou pracovní dobu. Proto je důležitý vhodný kancelářský nábytek. Chybou nevhodného sezení a výběrem nevhodné židle dochází ke zdravotním potížím a bolestem, zejména k bolestem krční a bederní páteře. Nesprávný kancelářský nábytek je odpověď na obvyklé bolesti zad. Správným výběrem kancelářského nábytku a obzvláště kancelářské židle. Většina lidí pracujících s počítačem tráví v sedě celou pracovní dobu. Vinou nevhodného sezení a výběrem nevhodné židle dochází ke zdravotním potížím a bolestem, zejména k bolestem krční a bederní páteře.

Dochází ke ztrátě koncentrace, únavě, snížení pracovního výkonu. Věnujte pozornost následujícím bodům a zkontrolujte, případně upravte svůj kancelářský nábytek pro dodržení správné ergonomie. Důležitá je výška pracovního stolu, za ideální výšku pracovní desky kancelářského stolu se považuje 75 cm od země. Vzdálenost monitoru nebo obrazovny notebooku od očí udžujte kolem 50 cm až 90 cm od očí. Kancelářské židle a kancelářská křesla, zde je důležitá výška sedadla: kyčle by správně měly být stejně vysoko jako kolena nebo mírně výš. Nutná je přítomnost bederní opěrky. Vyplatí se věnovat pozornost spíše funkci než designu. Důležitý je i prostor pro nohy, kancelářský nábytek by měl mít pro nohy dostatek místa.

Kvalitní český nábytek naleznete v Praze v prodejně NOBL Praha- Karlín. Moderní nábytek s tradicí již 20 let.

Nezapomínejte na preventivní cvičení, to Vám vrátí elán do práce, minimálně každou hodinu protáhnout. Dělejte si krátké přestávky. běžte se na chvilku projít apod.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.