Barvy podzimu na horách

Turistika a v poslední době velmi populární nordic walking jsou jedny z nejpříjemnějších činností, u které si aktivně odpočinete, pročistíte hlavu a plíce díky čistému ovzduší našich hor. NewGo.cz přichází se slevami pobytů na horách pro rodiny s dětmi a party přátel. Pokud potřebujete nutně pauzu od chaosu měst, neváhejte a vyrazte s námi za klidem do přírody.

Šumava

Jak známo, Národní park Šumava nabízí svým návštěvníkům útočiště v pohádkové krajině se vzduchem čistým jako křišťál. V létě vás pohostí svou přehradou Lipno, sáhodlouhými cyklostezkami a trasami výtečnými pro dálkové výlety na kolech. Turistice se tady můžete věnovat od rána do večera, občerstvíte se ve výletních hospůdkách a pokud využijete slevy na ubytování na Šumavě, prožijete ať už se svou rodinou nebo kamarády pohádkovou dovolenou. Šumava není pouze letní destinací. Během podzimu se můžete zabývat turistikou a prozkoumat zajímavá místa. Jedním z takových je Čertova stěna.
Jedná se o nejznámější a nejnavštěvovanější lokalitu jižních Čech. Žulová hradba skal, ledabyle rozpukaná díky poryvům větrů, vytvořila jakési kamenné pole. K tomuto místu se váže bájná legenda o ďáblovi, který se snažil zničit místní klášter a zanechal po sobě otisk tlapy v kameni. Vy si stezku můžete projít od Vyššího Brodu až k Čertově stěně.

Vizovice – nejen Trnkobraní

Milovníci historie, přírody a památek si přijdou na své právě zde. Využijte slevy na pobyty na Vizovických vrších a sami poznejte krásy tohoto kraje. Sousedí s Javorníky, Hostýnsko – Vsetínskou hornatinou a Bilými Karpaty. Tohle místo přímo vyzývá pěší turisty a nabízí vskutku nespočet příležitostí k dlouhým túrám. Můžete navštívit Barokní vizovický zámek či Mikuláštíkovo fojtství a svůj výlet přírodou obohatit o poznání těchto historických míst. Ve Vizovicích se pořádá mnoho festivalů, ať už hudebních nebo oslavujících historické události, takže nebudete ochuzeni ani o kulturu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.