Češi letos zamíří na Jadran v rekordním počtu

Když se budeme bavit o letošních dovolených, opět můžeme potvrdit přísloví, že stará láska nerezaví. Právě letos totiž čekají chorvatští hoteliéři rapidní nárůst návštěvnosti jejich hotelů a apartmánů. Hlavní důvod, proč se během letošního léta vydá rekordní počet Čechů na dovolenou do Chorvatska, je ten, že v oblíbených afrických destinacích panuje napjatá atmosféra a čeští turisté vsadí raději na jistotu. Pokud byste se k nim rádi přidali i vy, doporučuji zavítat na stránku cestovní kanceláře NewTravel. Právě zde totiž naleznete přehledně srovnané ceny zájezdů na Jadran. Pak už je jen na vás, jakou dovolenou si vyberete.

Makarská riviéra

Jednou z nejoblíbenějších chorvatských destinací je bezesporu Makarská riviéra. Pás dalmatského pobřeží je z jedné strany ohraničen Jaderským mořem a z druhé strany majestátními skalními masivy pohoří Biokovo. Dohromady pak toto spojení vytváří nádherná panoramata a ideální podmínky k dovolené. Na Makarské riviéře nalezneme velká města, ve kterých to žije ve dne v noci, i města menší s malými plážemi, které vám poskytnou potřebný klid během vaší dovolené. Mezi hlavní letoviska patří města Baška Voda, Brela, Gradac, Makarska a Tučepi.

Brela – letovisko s nejkrásnější pláží v Evropě

Opravdovou perlou mezi městy na Makarské riviéře pak můžeme nazvat město Brela. Toto příjemné letovisko ve Střední Dalmácii se totiž může pochlubit jednou z nejkrásnějších světových pláží. V žebříčku amerického magazínu Forbes, který hodnotil ty nejlepší světové pláže, se pláž v chorvatské Brele umístila na krásném šestém místě a stala se nejkrásnější pláží v Evropě. Hotely a apartmány poskytují komfortní a klidné ubytování, jelikož jsou situovány uprostřed borových porostů jen pár metrů od moře. Dovolená v chorvatské Brele je rovněž vhodná pro rodiny s dětmi. Toto letovisko si totiž chce ponechat svou poklidnou atmosféru a veškerá hlučná zařízení jsou v Brele eliminována.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.