Dovolená v Thajsku

Thajsko je tropická země, kterou navštěvují tisíce turistů po celý rok. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Thajska je období od listopadu do konce března, kdy v Thajsku panují vysoké teploty a minimální srážky. Zájezdy do Thajska se ovšem realizují celoročně. Ti, kteří svoji dovolenou plánují na poslední chvíli, mohou vybírat z nabídky zájezdů last minute Thajsko. Pro příznivce poznávání jsou připraveny poznávací zájezdy do Thajska.

Co byste měli vědět, pokud pro svoji dovolenou zvolíte Thajsko?

- ke vstupu do Thajska občané ČR s platností od 11.8.2011 nepotřebují vstupní vízum, pokud jejich pobyt nepřesáhne 30 dní

- platnost pasu musí být min. 6 měsíců po odletu z destinace

- není vyžadováno žádné očkování, doporučeno je očkování proti žloutence

- časový posun +6 hodin proti středoevropskému času (v době letního času +5)

V Thajsku vás očekává usměvavé obyvatelstvo, nezapomenutelná je místní kuchyně. Většina hotelů nabízí ubytování se snídaní, takže budete mít spoustu možností ochutnat speciality místních restaurací. Za zmínku stojí velmi příznivé ceny nejen v restauracích, ale i v obchodech. Pro příznivce nakupování, doporučuji cestovat pouze se základními potřebami, abyste měli v kufru dostatek místa na zakoupené zboží.

Thajsko je vyhledávané především milovníky koupání. Mezi nejznámější thajská letoviska patří rušná Pattaya, kde naleznete mimo jiné velké množství restaurací, barů, nočních podniků. Letovisko Pattaya je proto vhodné pro klientelu, která miluje noční život. Pokud upřednostňujete na dovolené romantické pláže a průzračné moře měli byste navštívit některý z oblíbených ostrovů.  K nejoblíbenějším ostrovům patří Koh Samui – 3.největší ostrov Thajska, který láká návštěvníky dlouhými písečnými plážemi lemovanými kokosovými palmami. Největší ostrov Phuket nabízí jak klidná tak rušnější letoviska. Na ostrově Phuket se v letovisku Khaolak  nachází  krásná několikakilometrová pláž. Oblast je díky bohatému podmořskému životu vhodná i pro potápění.

Dovolená v Thajsku by určitě neměla zůstat bez návštěvy metropole Bangkok, kde můžete navštívit spoustu chrámů, muzeí i nákupních center. S výběrem zájezdu do Thajska Vám rádi poradíme.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.