Jak se zbavit bolesi zad?

Bolest zad může mít mnoho příčin. Sportovní vytížení, mnoho času stráveného v práci, sedavé zaměstnání nebo naopak málo pohybu. Často se stává že nás bolí záda, nemluvě o tom když se skřípne nerv nebo se zablokují záda. Zbavit se bolesti zad není vždy jednoduché. Občas pomohou prášky nebo cvičení, nejlepší metodou zbavení bolesti zad jsou však masáže, které mají velice dobré účinky na psychiský i fyzický stav. Spojit příjemné s užitečným můžeme také díky slevám na wellness pobyty.

Příznivé účinky masáží

Příjemně strávený wellness pobyt nabízí příjemné chvíle oddychu na masážích, koupelích, zábalech, romantické večeře a okolí vhodné pro turistiku, cyklistiku a mnoho dalších sportů. Masáže už odedávna byly léčebnou praktikou v mnoha kulturách. Uvolňují ztuhlé svaly a bolavá záda, zlepšují krevní oběh a prokrvení kůže, zmírňují bolest, odplavují škodlivé látky z těla a také působí příznivě na lidskou psychiku a zbavují nás stresu. Masáže by měly být prevencí především pro všechny, kteří mají sedavé zaměstnání a nebo mají velice málo pohybu.

Vyberte si masáž

Masáže jsou dobré také proti migréně, bolesti krční páteře a zad celkově. Dnes máme již mnoho typů masáží, které se konkrétně zaměřují na určité body a části těla. Vyzkoušet můžeme bodové masáže, celotělové a částečné masáže – nohou, rukou, šíje nebo zad. Mezi nejstarší masáže patří například masáž lávovými kameny a nebo ajurvédská masáž, která je příjemnou terapií. Havajská masáž Lomi Lomi využívá nejen prsty a dlaně, ale také celé předloktí a klouby.

Medová masáž nepatří mezi nejpříjemnější masáže, má však velice silné detoxikační účinky a pomáhá vyplavit z těla mnoho škodlivých látek, které se do našeho organismu dostávají díky klimatu ve kterém se pohybujeme, ale také stravou kterou jíme. Dále můžeme vyzkoušet sportovně regenerační masáž, baňkování nebo thajskou či čínskou masáž. Délka masáže bývá dle domluvy na pár minut, nebo celou hodinu zapoužití aromatických či exotických olejů. Dnes se stává masáž velice moderní a nepostradatelnou součástí našeho běžného životního rytmu. Využijte aktuální slevy na wellness pobyty a dopřejte svému tělu kvalitní masáž!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.