Lyžování v Jeseníkách

Chráněná krajinná oblast Jeseníky patří k oblíbenému místu, kam každým rokem míří davy turistů. Přes zimu milovníci zimních sportů, lyžování, běžkaření, bobování a podobně. V létě zde zase potkáme mnoho turistů, cyklistů, milovníků adrenalinových sportů. Jeseníky jsou místem, kde máme mnoho vyhlášených chráněných území, poznávacích i naučných tras, které nás provází celým územím. Chceme-li se vydat do zdejšího kulturního a sportovního dění, můžeme využít slevy na lyžování.

Relaxace a odpočinek

Pobyt v horách si můžeme zpestřit také pobytem v lázních, wellness, nebo v solné jeskyni. Jelikož je třeba pečovat o sebe sama je stejně důležité jako zdravé jídlo a spánek, zastávka na wellness procedurách nám pomůže jak po fyzické, tak po psychické stránce. Bolavá hlava či záda přestávají bolet, krevní oběh se zvyšuje, tělo se detoxikuje, svaly se regenerují, spánek se stává kvalitnějším. Pobyt působí také jako prevence proti nemocem. Dopřát si můžeme relaxaci na masážích, celotělových zábalech, peelingových kůrách, nebo v koupelích.

S příchodem zimy se zde otevírá mnoho skiareálů a lyžařských středisek, mezi ně patří například Červenohorské sedlo, PROskill Branná, skiareál Avalanche, skiareál Kareš, Zborov, Praděd, Ostružná, Františkov a mnoho dalších. Sjezdovky jsou přizpůsobeny jak pro profesionální a zkušené lyžaře, tak pro úplné začátečníky. Jsou zde také půjčovny vybavení a školy pro ty, kteří se učí lyžovat. Chceme-li si dopřát něco nestandardního a záživného, můžeme vyzkoušet psí spřežení jak pro jednotlivce, tak pro rodiny.

Slevy na lyžování

Pro běžkaře jsou zde pravidelně upravované běžecké stezky a okruhy. Celkem zde je více než 370 kilometrů běžeckých tras v 13 lokalitách. Nevíme-li, která místa navštívit, co si nenechat ujít, nebo nechce-li se nám dovolená plánovat, můžeme využít programy v Jeseníkách, které nám ukazují nejbližší místa, která stojí za návštěvu. Slevy na lyžování nám ušetří nejen dostatek financí, ale také jsou také vhodným dárkem pro rodinu a přátelé ke každé slavnostní příležitosti.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.