Florbal

Florbal je kolektivní sport o dvou týmech po pěti hráčích a brankáři na každé straně. Hraje se prakticky v každé hale, kde k tomu jsou podmínky, rozměry a povrch určuje soutěž, ve které se daný zápas hraje. Cílem hry je vstřelit soupeři do branky dutý plastový míček. Na to hráči mají speciální florbalové hole. Celý zápas je časově omezen, do konce hrací doby se mužstva snaží vstřelit soupeři co nejvíce branek.

V současné době je tato atraktivní hra snadno přístupná pro všechny možné zájemce. Stačí si opatřit florbalovou hokejku a patřičnou obuv. Je důležité, abyste výběr florbalové hokejky nepodcenili a vybrali tak, aby hůl odpovídala Vašemu stylu hry a také její úrovni. V případě brankáře to je výběr florbalového vybavení o něco složitější. Záleží na dané soutěži, ale hlavní část výstroje představuje helma, speciální kalhoty a vycpaná vesta, další věci jako např. brankářské boty, chrániče loktů, rukavice jsou velice užitečné, pokud se vydáte na profesionální dráhu.

Pod pojmem patřičná obuv si u florbalu lze představit více věcí, ale v tomto oboru to znamená především sálovou obuv. Vhodná sálová obuv vám dodá rychlost, stabilitu a pohodlí, což rozhodně jsou věci, které v tomto sportu oceníte.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.